با کودکان بازی ‌کنیم

 ببینیم و بیاموزیم

اولین گام برای این‌که شریک خوبی برای بازی کودک باشیم، این است که با دقت به بازی او نگاه کنیم. با این توجه می‌توانیم دریابیم، او از چه چیزهایی لذت می‌برد و الگوهایش برای بازی چیست.

بر ایده‌های کودکان تمرکز کنیم

بعد از این‌که خوب دیدیم و دقت کردیم، وقت آن است که با کودکمان بازی کنیم. یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات پدر و مادر در این بازی‌ها این است که می‌خواهند بر بازی بچه‌ها مسلط شوند. به عنوان مثال، تصور کنید شما دارید با کودک خردسال خود بازی می‌کنید. او با وسایل بازی‌اش می‌خواهد برجی بلند بسازد. برج او خیلی نازک است و شما به طور ناخودآگاه کار او را متوقف می‌کنید. والدین فکر می‌کنند، این کار به آموزش مهارت درست ساختن برج کمک می‌کند. در حالی‌که این کار حتی ممکن است به آموختن درست این مهارت آسیب بزند. همیشه یک شریک خوب برای بازی او باشید. وقتی کنار بچه‌ها هستید تا با آنها بازی کنید، از آنها بپرسید: «دوست داری من چه کار کنم؟» هر چه گفتند به حرفشان گوش دهید.

صحبت کنید و اطلاعات لازم را بدهید

متخصصان اعتقاد دارند، صحبت کردن بهترین شیوه برقراری ارتباط با کودک است. به بیان ساده، باید با ذوق و شوق کاری را که کودک در حال انجام آن است، توصیف کنید. با این کار به کودک کمک می‌کنیم، بهتر با محیط خود آشنا شود. همچنین با دادن این اطلاعات، کودک می‌تواند از شما ساختار صحیح جمله‌بندی و استفاده از مهارت‌های زبانی را هم بیاموزد، اما همیشه به یاد داشته باشید کودک را با حجم زیادی از اطلاعات خسته و بی‌حوصله نکنید.

هنگام بازی و صحبت با او سعی کنید کنار هم و روی زمین بنشینید تا هرچه بیشتر به او نزدیک باشید. شاید برای ما بزرگ‌ترها عجیب باشد اما با این کار به او نشان می‌دهید که چقدر دوستش دارید و چقدر برای شما مهم است.

Essortment.com

/ 1 نظر / 5 بازدید
سید کریم مرتضوی دهاقان اموزش راهنمايي

سيد بزگوار سلام خواهشمند است با توجه به درخواست مكرر دبيران ادبيات و ديني و عربي يك نمونه سئوال درس املا انشاكلاس سوم و ديني اول راهنمايي با توجه به جديد التاليف بودن كتابهاي مذكور در سايت قرار دهيد