برخورد صحیح با کارنامه ی تحصیلی فرزندان--بخش اول

در این‌باره عکس‌العمل والدین در مقابل کارنامه تحصیلی  فرزندانشان متفاوت است.

 عده‌ای ممکن است بی‌تفاوت و عده‌ای کاملا حساس باشند، چراکه واکنش شما ممکن است یک مباحثه خانوادگی به وجود آورد که او را از مدرسه و هرچه به آن وابسته است، متنفر کند.

یا ممکن است او را تشویق کند که بیشتر تلاش کند و به دنبال یادگیری بیشتر برود.

 بعضی مواقع هم کارنامه در دست والدین به اسلحه‌ای برای دشنام و سرکوب بچه تبدیل می‌شود و کارنامه‌هایی که نمرات 20 دارند، پیش همسایه‌ها به عنوان تایید و سربلندی گردانده می‌شوند

برخورد منطقی  والدین  با کارنامه تحصیلی چگونه باشد؟

۱-اولین مساله این است که برای نتایج امتحانی فرزندان خود ارزش قائل باشید و ملاحظه کارنامه فرزندان را مهم بدانید. به فرزندتان قول بدهید که با او به سراغ نتایج امتحانی به مدرسه خواهید رفت. اگر فرزندتان کارنامه را خود از مدرسه گرفت و به دست شما داد، می‌توانید از ملاحظات حالات و چهره او دریابید که او چه کرده و در کارنامه چه خبر است. در عین حال کارنامه را از دست او بگیرید و با دقت در آن تامل کنید.

۲-نمرات آن را ملاحظه کنید، آن را از نظر بگذرانید، یک‌یک دروس را مورد توجه قرار دهید و حتی سعی داشته باشید درباره هر نمره و هر درس مکث کنید، آنها را در نوبتهای مختلف مقایسه کنید. معدل او را ببینید و نمره انضباط او را ملاحظه کنید. بالاخره وقتی برای او صرف کنید تا او دریابد که شما امتحان او را مهم تلقی می‌کنید.

چگونگی برخورد ایده ال با دانش آموزان موفق ویا ناموفق

مقوله ای است که در بخش بعدی به آن  خواهم پرداخت
/ 1 نظر / 7 بازدید
عرفان

مختصر مفید بود