‌کوله‌پشتی مناسب مدرسه

چند سوال ساده

سال گذشته تحصیلی را به یاد آورید؛ آیا فرزند شما از کمردرد شکایت می‌کرد؟ آیا برای تنظیم بار کوله‌پشتی خود به یک طرف خم می‌شد؟ آیا از بی‌حسی و سوزن‌سوزن شدن بازوها و دست‌ها شکایت داشت؟ آیا در راه مدرسه بیش از 10 درصد وزن خود بار حمل می‌کرد؟

اگر پاسخ شما به برخی یا همه این سوالات مثبت است، باید بدانید که فرزندتان کیفی سنگین حمل می‌کرده است. پس بهتر است پیش از آغاز سال تحصیلی جدید برای کاهش احتمال بروز مشکلات سلامتی فرزندتان، فکری بکنید.

از جمله ساده‌ترین کارهایی که می‌توان برای کودک انجام داد، کاهش وزن باری است که او هر روز با خود حمل می‌کند. همچنین دانش‌آموز را تشویق کنید تا هنگام حمل وسایل مدرسه، از هر دو بند کوله‌پشتی استفاده کند. استفاده از کوله پشتی‌های چرخدار نیز پیشنهاد می‌شود.

بهتر است کیف دارای بندهای قابل تنظیم باشد. به علاوه اگر کیف، بند کمری هم داشته باشد، کمک بزرگی به فرزند شما می‌کند. در ضمن کیف‌هایی که جیب و قسمت‌های مجزای بیشتری دارند، بهتر هستند. زیرا وزن اجسام داخل کیف توزیع می‌شوند. همچنین به اندازه کیف نیز دقت داشته باشید. اندازه کیف باید متناسب با تنه کودک باشد و نباید پهن‌تر یا بلندتر از پشت او باشد. جنس خود کیف نیز عامل مهمی در انتخاب است. وزن کیف خالی از وسایل می‌تواند مهم و تعیین کننده باشد.

‌‌ pediatrics.about / مترجم :‌نیلوفر اسعدی‌بیگی(بازیاب)

/ 0 نظر / 8 بازدید