تلفن همراه؛ خطرناک‌ برای کودکان

به گزارش فاکس نیوز، زنان بارداری که روزانه 2 یا 3 بار از تلفن همراه استفاده می‌کنند، احتمال به دنیا آوردن نوزادی که مشکلات رفتاری داشته باشد، در آنها بشدت افزایش می‌یابد.

همچنین کودکان زیر 7 سال که از تلفن همراه استفاده می‌کنند، دچار مشکلات رفتاری می‌شوند.

باتوجه به افزایش استفاده کودکان از تلفن همراه همچنان متخصصان از عوارض استفاده آن توسط کودکان نگران هستند.

در حال حاضر سن استفاده از تلفن همراه در جهان در حال کاهش است؛ به عنوان مثال براساس آمار سال 2005، بیش از 30 درصد نوجوانان دارای تلفن همراه بوده‌اند؛ در حالی که هم‌اکنون این آمار به حدود 80‌ درصد رسیده است، یعنی به‌‌رغم این که هر روز محققان درباره عوارض استفاده از تلفن همراه بویژه کودکان هشدار می‌دهند ولی روز به روز آمار استفاده از تلفن همراه توسط کودکان افزایش می‌یابد.

از آنجا که سیستم عصبی کودکان در حال تکامل است، این قشر از جامعه در معرض آسیب‌پذیری بیشتری هستند.

‌تحقیقات جدید نشان داده است امواج تلفن همراه تا 5 سانتی‌متری داخل جمجمه نفوذ می‌کند.ولی این امواج تا عمق مغز کودکان نفوذ دارد که این مساله باعث شده تا کودکان در معرض تومور مغزی قرار گیرند و افرادی که قبل از 20 سالگی از تلفن همراه استفاده می‌کنند، 5 برابر بیشتر از بزرگسالان به تومور مغزی مبتلا شوند.

تلفن همراه باعث مشکلات رفتاری در کودکان می‌شود و کودکانی که قبل از 7 سالگی از تلفن همراه استفاده می‌کنند، 80 درصد دچار مشکلات رفتاری و تا 30 درصد دچار بیش فعالی می‌شوند.(جام جم)

در ضمن توصیه می‌شود افراد بویژه زنان باردار و کودکان از قرار دادن تلفن همراه در معرض بدن یا پوست خود خودداری کنند و تلفن همراه را در زمان‌هایی که مشغول صحبت نیستند، در فاصله‌ای دورتر از خود قرار دهند.

البته با توجه به این‌که بخشی از علاقه کودکان به تلفن همراه به استفاده زیاد والدینشان از این دستگاه برمی‌گردد، والدین می‌توانند در فرهنگ‌سازی فرزندانشان نقش قابل ملاحظه‌ای داشته باشند.

/ 1 نظر / 6 بازدید
شمس الدین موذنی

باعرض سلام. مطالب وبلاگ شما بسیار مفید و خوب است. موفق باشید.