مواظب اینترنت باشید

وقتی به شما می‌گویند اینقدر روبه‌روی رایانه ننشینید و زل نزنید به صفحه نمایشگر(همان مانیتور خودمان) گوش کنید.

اصلا معنی ندارد آدم صبح تا شبش را جلوی رایانه بگذراند، چه معنی می‌دهد.

باور نمی‌کنید نتایج جدید‌ترین یافته‌های محققان استرالیایی را بخوانید.

این محققان عزیز استرالیایی (هموطنان اسکیپی خودمان) به تازگی در یافته‌اند، خطر ابتلا به افسردگی در نوجوانانی که وابستگی زیادی به اینترنت دارند، بیشتر است.

لاورن لام یکی از این محققان است که البته توصیه‌هایی هم برای والدین محترم ما دارد که نمی‌دانیم باید آنها این توصیه‌ها را بخوانند یا نه؟

او گفته، والدین باید مواظب رفتار فرزندان خود هنگام استفاده از اینترنت باشند و هرگونه مشکلات رفتاری را که ممکن است به خاطر استفاده از رایانه و اینترنت برای بچه‌ها به وجود بیاید، هرچه زودتر با متخصصان در میان بگذارند.

در این پژوهش لام و همکارانش ابتدا پرسش‌هایی را با موضوع آسیب‌شناسی استفاده از اینترنت بین 1041 نوجوان چینی پخش کردند. این نوجوانان متعلق به گروه سنی 13 تا18 سال بودند.

لام و پنگ دریافتند که خطر ابتلا به افسردگی در نوجوانانی که به اینترنت معتاد بودند 2 تا 5 برابر بیشتر از کسانی بود که این شرایط را نداشتند. لام معتقد است با پیشگیری و مداخله زودهنگام می‌توان افراد در خطر را همراه عوامل موثر خطرناک، شناسایی کرد و مرض ابتلا به افسردگی را در افراد جوان کاهش داد.

حالا خود ما باید دست به کار شویم و پرسش‌نامه‌هایی را تهیه و برای دوستان بفرستیم تا بدانیم افسردگی هرکدام از دوستان معتاد به اینترنت به چه مرحله‌ای رسیده است.

(جام جم-نسل)

/ 0 نظر / 7 بازدید